Olej na sololitu, 150x60 cm. Signováno vlevo dole K. Oberthor 67. Rámováno.
Zahrada mrtvé vody Karla Oberthora z 60. let 20. století se řadí mezi zralé práce autorovy tvorby. Na sugestivním výjevu na pomezí figurativní a abstraktní malby se objevují stylizované figury a rostliny, jejichž tlumené barevné řešení podtrhuje nevtíravou melancholii této krásné imaginativní krajiny. Do výšky rozvedená kompozice podporuje melodický charakter výjevu. Tmavě laděný kolorit s pozoruhodnými svitovými efekty a zdůrazněnou plochou v horní části scény, nad níž jako by vyvěral pramen, vysoký formát i osobitá technika s reliéfními prvky podtrhují spirituální ráz obrazu, který ještě doplňuje symbolický, až básnický název. Jde o nebývale hodnotné dílo, v němž tento vysoce ceněný autor dosáhl mimořádné jednoty obsahu a formy.
o autorovi: 1921 - 1996
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč