Karel Oberthor - Zahrada mrtvé vody - VELKÝ FORMÁT

Olej na sololitu, 150x60 cm. Signováno vlevo dole K. Oberthor 67. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Zahrada mrtvé vody Karla Oberthora z 60. let 20. století se řadí mezi zralé práce autorovy tvorby. Na sugestivním výjevu na pomezí figurativní a abstraktní malby se objevují stylizované figury a rostliny, jejichž tlumené barevné řešení podtrhuje nevtíravou melancholii této krásné imaginativní krajiny. Do výšky rozvedená kompozice podporuje melodický charakter výjevu. Tmavě laděný kolorit s pozoruhodnými svitovými efekty a zdůrazněnou plochou v horní části scény, nad níž jako by vyvěral pramen, vysoký formát i osobitá technika s reliéfními prvky podtrhují spirituální ráz obrazu, který ještě doplňuje symbolický, až básnický název. Jde o nebývale hodnotné dílo, v němž tento vysoce ceněný autor dosáhl mimořádné jednoty obsahu a formy.

o autorovi: 1921 - 1996

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč

71828. Zahrada mrtvé vody - VELKÝ FORMÁT
Dražba ukončena:27.01.2022 22:30:15
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:38 000 Kč