Karel Nepraš

1719. Baletka na koni

popis: Bronz, 33x29 cm, nesignováno, datováno 1960.

1932, Praha - 2002, Praha
Student Keramické školy (1948-1951), poté žák AVU (1953-1958, prof. J. Lauda). Jeden z nejvýznamějších představitelů absurdní grotesky v české kresbě. Sochařské práce se od kreseb polohově příliš neměnily pouze 60. letech v kresbě i plastice ztvárňoval spíše vyhrocené situace (dialogy). Později se opět dostal spíše do roviny černého humoru a absurdity. Často ve svých plastikách vyobrazoval mravní bídu člověka. Sochy a plastiky dokázal tvořit z různých materiálů (sádra, kov, litina). Účastnil se mnoha samostatných a kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Přiložen ručně psaný certifikát vyhotovený autorovou dcerou.

dražba ukončena: 27.11.2014 19:42:00

vyvolávací cena: 50 000 Kč

vydraženo za: 65 000 Kč