Karel Müller

40692. Soubor tří Pragensií

popis: Litografie, od 39x25 cm do 17x11 cm. Signovány vpravo dole Karel Müller. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narození 12. 12. 1899, Praha,- +17. 5. 1977 ,
byl český malíř, grafik a ilustrátor, žák Maxe Švabinského. Nejznámějšími z jeho díla jsou zejména grafické listy tematicky čerpajících ze života a poetiky staré Prahy, dále pak ilustrace klasické české literatury (povídky B. Němcově, J. Nerudy – Malostranské povídky). Za pozornost ovšem stojí i drobnější dílka, třeba časopisové ilustrace – kde vynikla jeho jednoduchá, ale výstižná kreslířská linka i smysl pro detail. Byl v častém kontaktu s výtvarníkem Cyrilem Boudou.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč

dražba ukončena: 12.02.2020 23:02:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 700 Kč

700 Kč 27.01.2020 18:10:48 2485