Karel Müller

42856. Soubor 3 grafických listů

popis: Litografie, 17x12 cm. Signovány vpravo dole Karel Müller. Volné listy.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: Narození 12. 12. 1899, Praha,- +17. 5. 1977 ,
byl český malíř, grafik a ilustrátor, žák Maxe Švabinského. Nejznámějšími z jeho díla jsou zejména grafické listy tematicky čerpajících ze života a poetiky staré Prahy, dále pak ilustrace klasické české literatury (povídky B. Němcově, J. Nerudy – Malostranské povídky). Za pozornost ovšem stojí i drobnější dílka, třeba časopisové ilustrace – kde vynikla jeho jednoduchá, ale výstižná kreslířská linka i smysl pro detail. Byl v častém kontaktu s výtvarníkem Cyrilem Boudou.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč

dražba ukončena: 15.04.2020 19:02:00

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 600 Kč

600 Kč 14.04.2020 10:14:25 2855