Karel Liška - Předjaří u cesty

Olej na sololitu, 34x48 cm, signováno vpravo dole Liška 1959, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1914 (Ukrajina) - 1987 (Německo)
Od roku 1919 žil v Československu. Studoval soukromě u malíře F. Jelínka, pak profesuru kreslení na ČVUT v Praze a PedF UK tamtéž. Maloval zejména krajiny, zátiší a podobizny. Věnoval se ilustraci a navrhoval divadelní výpravy. Byl profesorem grafické školy v Praze.
Roku 1969 emigroval do Německa.

6835. Předjaří u cesty
Dražba ukončena:25.01.2017 18:12:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč