Akvarel, 23x17 cm, signováno vpravo dole, rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
1857 Praha, 1919 Potštejn
Uměleckoprůmyslová škola, Vídeň (profesor F. Laufberger, E. A. Donatini). Náležel ke generaci Národního divadla. Vychází z vídeňského akademismu, ozvuky francouzského luminismu a naturalismu, později také prvky symbolismu - malba historií (především z českých dějin), výzdoba architektury, náboženská malba, portréty, ilustrace do časopisů - pro Národní divadlo vyzdobil spojovací chodbu, vytvořil zde osm lunetových alegorií dramatických umění.