Pálená hlína, celková výška: 46 cm. Signováno K. Lidický.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1900-1975
Narodil se v Hlinsku. Studoval pražskou AVU u prof. Španiela. Náleží k nejvýznamnějším autorům českého klasického portrétu, pokračovatelům monumentální realistické tradice J. V. Myslbeka. Pedagogicky působil na ped. f. UK, ČVUT a AVU.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč.