Litografie, 65x49 cm, signováno vpravo dole Laštovka Karel, volný list.
1938, Praha - 1986, Praha
Vystudoval UMPRUM v Praze u profesora Strnadela. Studijně vycestoval do Itálie (Fiesola, Florencie). Jeho díla se dnes vyskytují velmi vzácně, je zastoupen v NG a ostatních zahraničních galeriích. Vynikl jako portrétista předních českých umělců, herců a zpěváků (V. Kameníková, V. Galatíková, L. Fialka, D. Veškrnová Havlová, O. Schoberová apod.) Věnoval se také plakátové tvorbě (Smrt v Benátkách, divadlo Na zábradlí,...). Pro svoji vyhraněnou tvorbu byl persekuován minulým režimem a nesměl vystavovat. Jeho dílo má svoji neopakovatelnou kvalitu a osobitý rukopis. Vystavoval v galerii Mladá fronta.
Pozn.: Papír poškozen.