Karel Kupka - Postupice u Benešova

Olej na kartonu, 37x49 cm, signováno vpravo dole Karel Kupka, rám.

1905, Manětín - 1971, Teplice
Žák krajinářské školy Aloise Kalvody (1926-1929). Ve své tvorbě se zaměřuje na volny prostor krajinný, ojedinělé stromy a les. Nejraději maloval oblasti Pošumaví a Českého středohoří.
Jeho nejznámějších cyklem je soubor Tatry-Šumava-Českomoravská vysočina.

Pozn.: Vzadu autorský štítek.

1941. Postupice u Benešova
Dražba ukončena:28.01.2015 22:07:00
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:1 300 Kč

1 300 Kč 28.01.2015 21:48:39 582
1 200 Kč 27.01.2015 15:37:37 264