Karel Kryl - Na Valašsku

Nejdelší strana: 80 cm

Akvarel, 42x61 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Zezadu štítek.

o autorovi: 1919 – 1978
Malíř, sochař. Studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Věnoval se zejména volné tvorbě a monumentálním pracím v architektuře. Vytvářel vitráže, keramické mozaiky, nástěnné dekorativní kompozice. Ve volné tvorbě se věnoval zpočátku kresbě a akvarelu, později převážila olejomalba. Zachycoval atmosféru krajiny a města, byl autorem řady brněnských vedut. Od poloviny 60. let kreslil i figuru a vytvářel plastiky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, v Muzeu města Brna a GU Karlovy Vary.

89235. Na Valašsku
Dražba ukončena:29.01.2023 20:36:34
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 700 Kč