Olej na kartonu, 50x60 cm. Signováno vlevo dole Karas. Rámováno.
Nejdelší strana: 75 cm
Pro krajinářskou tvorbu Karla Karase byla typická střízlivá sjednocená barevnost, cit pro jemné vystižení detailů a bohatá struktura tahů. Přesně těmito kvalitami se pyšní i předložená krajina, na níž Karas zachytil břeh rybníka s okolní přírodou. Kompozice je založena na citlivém propojení horizontálních linií břehu se štíhlými vznosnými stromy, které se tyčí k nebi jako předěl mezi plány obrazu. Opticky velmi přitažlivě působí mírně skvrnitý rukopis s čitelnými tahy, který bezvadně vystihuje bohatou skladbu přírody. Vyzdvihnout je třeba také již zmíněnou paletu, která věrně zachycuje přirozené působení barev ve chvíli, kdy malíř lokalitu pozoroval. Nabízené dílo jasně svědčí o tom, že dílu Karla Karase patří čestné místo ve vysoce kvalitním proudu českého krajinářství.
o autorovi: 1892 - 1969
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč.