Olej na plátně, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Karas. Rámováno.
Nejdelší strana: 65 cm
Předložené dílo od Karla Karase zobrazuje akt mladé ženy, která stojí otočená směrem k divákovi. Profil modelky se jasně vymezuje na pozadí zasazeném do stínu. Z její levého ramene nenuceně spadá červená drapérie, která vytváří silný barevný kontrast k tělu, na kterém se odráží pastelové tóny doplněné o jemné odstíny modré a fialové barevnosti. Vlasy modelky jsou sepjaté a vidíme výrazné rysy jejího obličeje, který prosvětluje jemný ruměnec. Sepjatá ústa a zamýšlený pohled vedený do dálky přitahují divákovu pozornost. Jedná se o kvalitní ukázku studie aktu, která svědčí o skutečném mistrovství autora v zobrazení lidské figury. Dílo doporučujeme jako vynikající akviziční příležitost pro sbírku domácího figurativního umění.
o autorovi: 1892 - 1969
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč.