Olej na kartonu, 25x35 cm, signováno vlevo dole Karas, rám.
1892, Praha-Libeň
Student UMPRUM v Praze (1923-1924; prof. Hrbek). Dále žák ukrajinské AVU v Praze (1933-34; 1936-37). Soukromě studoval u prof. Kutmana a malíře R. Vejrycha. Studijně cestoval po Bulharsku a Jugoslavii. Krajinář tvořící zejména na Kladensku.
Pozn.: Karton zvlněný.