Karel Jílek - Zimní vesnice

Olej na kartonu, 40x40 cm, signováno vpravo dole Jílek, rám, zaskleno.

1896, Moravičany na severní Moravě - 1983, Brno
Studoval na české technice v Brně. Poté se učil na AVU (1927; prof. M. Švabinský). Do roku 1918 byl v ruském zajetí. Studijně vycestoval do Drážďan. Věnoval se především figurální tvorbě, ale měl sklony i ke krajinomalbě (Vysočina,...). Zachycoval osobnosti kulturního a společenského života.

Pozn.: Rám mírně požkozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6130. Zimní vesnice
Dražba ukončena:27.10.2016 19:24:00
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:2 000 Kč