Karel Jílek - Tři ženy

Olej na překližce, 45x30 cm, signováno vpravo dole Jílek, rám.

1896, Moravičany na severní Moravě - 1983, Brno
Studoval na české technice v Brně. Poté se učil na AVU (1927; prof. M. Švabinský). Do roku 1918 byl v ruském zajetí. Studijně vycestoval do Drážďan. Věnoval se především figurální tvorbě, ale měl sklony i ke krajinomalbě (Vysočina,...). Zachycoval osobnosti kulturního a společenského života.

3000. Tři ženy
Dražba ukončena:01.10.2015 21:43:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč