Olej na plátně, 70x90 cm. Signováno vpravo dole K. J. Sigmund. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Procházka vesnicí právem patří mezi nejvýraznější díla K. J. Sigmunda, který se řadí k nejvýznamnějším osobnostem východočeské výtvarné kultury první poloviny 20. století. Škála pastelových barev vytváří ze zimního vesnického motivu dílo přesahující zobrazení autorem milovaného kraje do zobrazení atmosféry poklidného venkovského života. Výrazná blankytná modř oblohy se odráží v brázdě tajícího sněhu v popředí kompozice. Postavy ženy a dítěte podtrhují živoucí charakter výjevu. Obraz byl vystaven na Výstavě "Čtyři generace Sigmundů" v Heřmanově Městci. Dílo doporučujeme sběratelům českých krajinářů svébytně reagujících na podněty umělecké avantgardy počátku 20. století.
o autorovi: 1897, Mělník nad Labem - 1959, Heřmanův Městec
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč