Karel Jan Sigmund - Procházka vesnicí

Olej na plátně, 70x90 cm. Signováno vpravo dole K. J. Sigmund. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Procházka vesnicí právem patří mezi nejvýraznější díla K. J. Sigmunda, který se řadí k nejvýznamnějším osobnostem východočeské výtvarné kultury první poloviny 20. století. Škála pastelových barev vytváří ze zimního vesnického motivu dílo přesahující zobrazení autorem milovaného kraje do zobrazení atmosféry poklidného venkovského života. Výrazná blankytná modř oblohy se odráží v brázdě tajícího sněhu v popředí kompozice. Postavy ženy a dítěte podtrhují živoucí charakter výjevu. Obraz byl vystaven na Výstavě "Čtyři generace Sigmundů" v Heřmanově Městci. Dílo doporučujeme sběratelům českých krajinářů svébytně reagujících na podněty umělecké avantgardy počátku 20. století.

o autorovi: 1897, Mělník nad Labem - 1959, Heřmanův Městec

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

57327. Procházka vesnicí
Dražba ukončena:31.03.2021 22:35:59
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:39 000 Kč