Karel Jan Sigmund - Podzim

Olej na kartonu, 56x58 cm. Signováno vpravo dole K. J. Sigmund 1924. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 73 cm

Na této olejomalbě Karel J. Sigmund uplatňuje svůj typický odlehčený rukopis a cit pro sjednocený kolorit. Na obraze zachycuje cestu s mostkem, která ubíhá směrem do lesního interiéru. Své krajinářské zkušenosti Sigmund jednoznačně projevuje nejen zdařilou kompozicí, ale také krásnou kombinací malířských výrazových prostředků. Malba je laděna do téměř monochromní teplé barevnosti, která přispívá k celkově semknutému dojmu a příjemnému působení intimity přírody. Prostor malíř vytváří prostřednictvím světelných odstínů, které pronikají skrze vegetaci. Neotrocký rukopis umně vystihuje bohatou strukturu korun stromů s jemným listovím. Svoboda uměleckého vyjádření se zde dobře snoubí s realistickým zprostředkováním krajiny. Jedná se o velmi zdařilou ukázku krajinářské tvorby Karla J. Sigmunda s nesporně vysokou hodnotou.

o autorovi: 1897, Mělník nad Labem - 1959, Heřmanův Městec

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

posouzeno znalcem
117197. Podzim
Zbývá:6 dnů, 19 hodin
Konec dražby:26.06.2024 20:06:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 000 Kč

3 000 Kč 14.06.2024 9:49:59 10349