Karel Jan Sigmund - Chalupy

Nejdelší strana: 115 cm

Olej na plátně, 80x99 cm. Signováno vpravo dole K.J. Sigmund. Rámováno. Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Karel Jan Sigmund zasvětil své dílo téměř výhradně krajinářské tvorbě. Předložený pohled na vesnické chalupy v teplém slunečním svitu je pojat velmi kultivovaným malířským způsobem. Do rovinatého terénu je zasazena horizontální linie několika stavení s příznačně malebnou architekturou. Doplňuje je travnatá louka a lyrické pozadí s tyrkysovým odstínem na horizontu. S horizontálou budov souzní protáhlá linka naznačených oblak v horní části obrazové plochy. Malíř se na tomto díle soustředil na zachycení neotřelé krásy krajiny, která působí mírně zastřeným, až pohádkovým dojmem. Vyzdvihnout lze také pozorný, avšak neotrocký rukopis. Jedná se o dílo vysoké hodnoty, která se v budoucnu zjevně znásobí.

o autorovi: 1897, Mělník nad Labem - 1959, Heřmanův Městec

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
101346. Chalupy
Dražba ukončena:27.09.2023 20:47:52
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 200 Kč