Karel Holan - Periferie

Olej na kartonu, 25x30 cm. Signováno vpravo dole K. Holan. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1893 - 1953
Narozen v Praze. Navštěvoval soukromou školu kreslení M. Boháče a soukromý ateliér V. Beneše a O. Nejedlého. Poté studoval pražskou AVU u profesorů Pirnera a Krattnera. Po první světové válce se zařadil do proudu sociální malby. Zachycoval prostředí městské periferie, všední život prostého bezejmenného člověka, tragiku, téma neštěstí, ale i atmosféru lidové zábavy, téma cirkusu, pouti, hřiště. Hlavním tématem jeho tvorby byla periferie města.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 250 000 Kč.

71575. Periferie
Zbývá:9 dnů, 9 hodin
Konec dražby:26.01.2022 21:16:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:12 000 Kč