Olej na plátně, 40x30 cm, signováno vpravo dole K. Holan, rám.
1893, Praha - 1953, Praha
Žák AVU (1915-1921, prof. Pirer a Krattner). Maloval obrazy s náměty z pražské periferie. Zaměřoval se na bídu, ale zároveň radost obyčejného člověka. V krajinomalbě zobrazoval smutnou elegickou krajinu. Mnoho samostatných a kolektivních výstav u nás i v zahraničí.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.