Olej na sololitu, 39x29 cm. Signováno vpravo dole Karel Cyril Votýpka. Rámováno.
Nejdelší strana: 46 cm
o autorovi: 1952
Malíř, sochař, výtvarník, hudebník. Nedokončil studia mediciny a začal se zabývat malbou, řezbářstvím, fotografií, také stavěl historické hudební nástroje. Významně byl ovlivněn pobytem v Řecku. Tématicky jeho výtvarné práce zahrnují pravoslavné ikony, portréty, krajiny, abstraktní malby, rovněž reprodukce obrazů.