Karel Beneš (1932) - Klauni

Litografie 14/48, 65x47 cm. Signováno dole uprostřed tužkou K. Beneš 78. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1932-2021
Akademický malíř, grafik a ilustrátor dětských knih. Člen Spolku českých umělců grafiků Hollar. Proslul mnohabarevnými litografiemi s motivy vlčnovské jízdy králů, slováckých balad, s tématy hudebními či cirkusovými, a především rozsáhlou sérií autorských ex-libris (přes 700).

V letech 1949 až 1955 vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. A. Strnadela a na další jeden čestný rok jej do svého ateliéru pozval prof. K. Svolinský.

Uspořádal mnoho autorských výstav, samostatných nebo většinou společně se svou ženou Danielou Benešovou-Hahnovou (* 1929).

72311. Klauni
Dražba ukončena:09.02.2022 20:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč