Olej na kartonu, 35x45 cm, signováno vpravo dole Karel Špillar, rám.
1871, Plzeň - 1939, Praha
Student UMPRUM v Praze, kde se učil 8 let (prof. Ženíšek). Malíř, grafik a kreslíř genrů. Vytvořil mnoho návrhů na plakáty, leptů do sklo ale i fresek. V letech 1902-1908 tvořil v Paříži. V centru Paříže namaloval mnoho děl z místního městského života. Poté se v Normandii věnuje studiu přírody. Nemoc bratra a smrt otce nutí Karla Špillara roku 1908 k návratu do vlasti. Vyhrává několik konkursů na mozaikové výzdoby a později se účastní i výzdoby Smetanovy síně. Po bratrovi získává domek s atelierem v Peci pod Čerchovem, kam se často uchyluje a zabývá se studiem přírody. Z tohoto období vzniklo mnoho jeho krajinomaleb. Z chodského kraje také pochází mnohé obrazy místních obyvatel, které často zachycuje při práci. Vytvořil také řadu ex libris.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.