Olej na kartonu, 70x50 cm, signováno vlevo dole Veržakovský 57, olištováno.
1924, Tyvrov(Ukrajina) - 1963
Student Státní graficke školy v Praze. Poté AVU (prof. J. Obrovský). Věnoval se především malbě zátiší, portrétu, figurálním kompozici a vizionářským a apokalyptickým obrazům. Působil pod pseudonymem Verunský. Blízký přítel fotografa Josefa Sudka