Jaroslav Karásek - Přímořská krajina

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. Karásek 27. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 79 cm

o autorovi: 1900 -
Narodil se v Opočně v rodině vrchního soudního rady. Profesní život měl svázaný se Škodovými závody, kde zastával pozici víceředitele. Umění bylo jeho velkou vášní a kromě množstvím skromné vlastní tvorby byl významným mecenášem umění a za svého života vytvořil rozsáhlou sbírku artefaktů zahrnující výtvarná díla, starožitnosti, asijské umění. S umělci své doby ho také pojila četná přátelství, mezi blízké přátele patřil mimo jiné Viktor Stretti. Na trhu jsou jeho vlastní díla prezentována poprvé zcela výjimečně.

Jaroslav Karásek
120270. Přímořská krajina
Dražba ukončena:07.08.2024 22:50:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč