Jaroslav Karásek - Mořské pobřeží

Olej na kartonu, 35x40 cm. Signováno vpravo dole Karásek. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 49 cm

o autorovi: 1900 -
Narodil se v Opočně v rodině vrchního soudního rady. Profesní život měl svázaný se Škodovými závody, kde zastával pozici víceředitele. Umění bylo jeho velkou vášní a kromě množstvím skromné vlastní tvorby byl významným mecenášem umění a za svého života vytvořil rozsáhlou sbírku artefaktů zahrnující výtvarná díla, starožitnosti, asijské umění. S umělci své doby ho také pojila četná přátelství, mezi blízké přátele patřil mimo jiné Viktor Stretti. Na trhu jsou jeho vlastní díla prezentována poprvé zcela výjimečně.

Jaroslav Karásek
120193. Mořské pobřeží
Dražba ukončena:07.08.2024 21:33:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 07.08.2024 20:41:31 6367
500 Kč 06.08.2024 15:47:00 11011