Olej na kartonu, 35x40 cm. Nesignováno. Rám, sklo.
Nejdelší strana: 49 cm
o autorovi: 1900 -
Narodil se v Opočně v rodině vrchního soudního rady. Profesní život měl svázaný se Škodovými závody, kde zastával pozici víceředitele. Umění bylo jeho velkou vášní a kromě množstvím skromné vlastní tvorby byl významným mecenášem umění a za svého života vytvořil rozsáhlou sbírku artefaktů zahrnující výtvarná díla, starožitnosti, asijské umění. S umělci své doby ho také pojila četná přátelství, mezi blízké přátele patřil mimo jiné Viktor Stretti. Na trhu jsou jeho vlastní díla prezentována poprvé zcela výjimečně.