Olej na plátně, 125x149 cm. Signováno vpravo dole Camill Stuchlík 1918. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Kamil Stuchlík vytvořil několik pohledů na Prahu a ačkoli městské motivy nebyly jeho obvyklým tématem, jejich ztvárnění je jedinečné a nezaměnitelné. Vynikají pastelovou barevností a velmi jemným provedením. Obraz působí vzdušně díky impresionistickému pojetí, které se projevuje jak volbou barevné palety, tak použitím krátkých tahů štětce. Obraz pochází z autorova zralého období a plně odráží jeho mistrovství.
o autorovi: 1863, Děčín - 1940, Praha-Bubeneč
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč