Akryl na plátně, 65x40 cm. Signováno vpravo dole s popisem Saudek. Rámováno.
Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora a součástí položky je certifikát stvrzující pravost malby synem Patrikem Saudkem.
Nejdelší strana: 77 cm
Kája Saudek je sběratelské veřejnosti velmi dobře znám jako vynikající kreslíř komiksů, scénograf, ale také autor volné tvorby. Je považován za vůbec nejvýznamnějšího českého komiksového tvůrce, který spolupracoval na více dnes již ikonických perlách ze zlatého fondu české kinematografie. Předložené dílo se řadí k příkladným ukázkám nezaměnitelného rukopisu tohoto pozoruhodného uměleckého solitéra. Předmětem díla je ženský akt ve vyzývavé póze s charakteristickým výrazem ve tváři. Jak bylo pro Saudkův projev zcela typické, formální stylizace záměrně akcentuje základní výrazové rysy protagonistky, ať již jde o zdůrazněné oblé boky, úzký pas, anebo celkové esovité prohnutí figury v nápadném kontrapostu. Neodmyslitelnou součástí aktu je také nápadná linie holeně vykročené nohy a jehlové podpatky. Bohaté dramaticky rozevláté ženiny vlasy, které se rozdělují a stáčí do podoby impozantní sítě ornamentů, kladou na odiv svůdný erotický charakter této femme fatale. Jedná se o mimořádně působivé dílo, jehož lehce temný podtón vizualizuje moment totálního opojení ženskou přitažlivostí. Koupě díla představuje jedinečnou sběratelskou příležitost.
o autorovi: 1935 - 2015
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 340 000 Kč