Tuš, akryl, latex na plátně 50x60 cm. Signováno vpravo dole Saudek. Rámováno.
Pozn.: Přiložen certifikát pravosti k dílu.
Nejdelší strana: 68 cm
Kája Saudek se proslavil jako prvořadý tvůrce komiksů, který se podílel na několika zásadních dílech v oblasti filmu. Jednalo se o velmi plodného autora, který se výrazně projevoval také svou volnou tvorbou, olejomalbami či erotickými kresbami. Na předloženém díle Saudek typicky rozvíjí svůj nezaměnitelný styl postavený na komiksové stylizaci, vizuální pádnosti a barevné zřetelnosti, která je podpořena užitím písma. Saudek zde opět nadchne svým neobyčejným citem pro tvarovou zkratku, která prezentuje ladné, plynulé a dokonale zkombinované křivky technicistního objektu futuristického automobilu, jako by se jednalo o bytostně ušlechtilý artefakt. Tuto ryze výtvarnou rovinu doplňuje obsahový náboj, který trefně pracuje s duchaplným dvojsmyslem. Upozornit je třeba také na vysoce efektivní využití základní barevnosti. Výrazová síla děl Káji Saudka se na nabízeném díle projevuje s mimořádnou jiskrou.
o autorovi: 1935 - 2015
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 340 000 Kč