Olej na kartonu, 30x40 cm, signováno vpravo dole K. Gabriel 40, rám, zaskleno.
1891, Turnov - 1963, Praha
Absolvoval Ukrajinskou akademii v Praze. Zabýval se především pražskými motivy. V roce 1944 mu byla udělena Purkyňova cena za olej Vltava na podzim.