Olej na sololitu, 44x49 cm, signováno vpravo dole K. Štěrba 43, rám. 1891, Jaroměř Žák AVU (prof. V. Bukovac a J. Preisler). Studijně vycestoval do Bosny. Malíř krajina a květinových zátiší. Pozn.: Rám poškozen.