J.V.Schwarz - Dívka s ratolestí

Dívka s ratolestí, Pálená hlína, výška 26 cm. Signováno J.V. Schwarz.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1908 – 1988
Sochař. Studoval na sochařsko-kamenické škole u prof. Q. Kociána v Hořicích a na AVU v Praze u prof. B. Kafky. Věnoval se figurální sochařské tvorbě, portrétu a portrétnímu reliéfu, od komorní plastiky přešel k monumentální tvorbě. Pracoval v kameni a v bronzu. Řadu prací realizoval v architektuře. Byl členem SVU Mánes a Spolku jihočeských výtvarníků. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, AJG v Hluboké n. Vltavou, Východočeské galerii v Pardubicích, GVU v Hodoníně a jinde.

J.V.Schwarz
81787. Dívka s ratolestí
Dražba ukončena:17.08.2022 20:54:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 16.08.2022 20:27:14 6147