Dívka s ratolestí, Pálená hlína, výška 26 cm. Signováno J.V. Schwarz.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1908 – 1988
Sochař. Studoval na sochařsko-kamenické škole u prof. Q. Kociána v Hořicích a na AVU v Praze u prof. B. Kafky. Věnoval se figurální sochařské tvorbě, portrétu a portrétnímu reliéfu, od komorní plastiky přešel k monumentální tvorbě. Pracoval v kameni a v bronzu. Řadu prací realizoval v architektuře. Byl členem SVU Mánes a Spolku jihočeských výtvarníků. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, AJG v Hluboké n. Vltavou, Východočeské galerii v Pardubicích, GVU v Hodoníně a jinde.