Juro Blahovec - Osamělá plavba

Olej na sololitu, 22x28 cm. Signováno vpravo dole Juro 2024. Rámováno.

Nejdelší strana: 37 cm

Juro Blahovec se ve své tvorbě zaměřuje na figurální témata, ve kterých se odráží zájem prozkoumávat zdánlivé maličkosti lidského života v jejich podstatě a jedinečnosti. Velmi dobře o tom vypovídá předložený obraz Osamělá plavba, který tohoto malíře prezentuje v jeho typické poloze. Na obraze pozorujeme stylizovanou postavu v loďce na hladině vody, která se jakoby bez cíle vznáší v záplavě modře. Pro autora je typická redukovaná forma s prvky naivismu, která však perfektně vyhovuje citovému dojmu z námětu. Taktéž paletu malíř volí jednoduchou s obsazením několika málo odstínů tak, aby řeč díla nezatěžovala přílišná rozrůzněnost. Blahovec zde nabízí poetický ponor do situace člověka a jeho vnitřní zkušenosti ze světa. Dílo patří k velmi poutavým reprezentantům autorovy práce.

128909. Osamělá plavba
Zbývá:6 dnů, 11 hodin
Konec dražby:28.11.2024 21:06:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč