Olej na sololitu. 47x29 cm Signováno vpravo dole Jakubisko 1999. Rámováno.
o autorovi: 1938, Kojšov
Slovenský filmový režisér, scenárista i kameraman. Jeho filmy se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností i podivuhodnou hravostí. Jeho filmové počiny byly plné magického realismu. Juraj Jakubisko přitahuje mezinárodní pozornost díky svým experimentálním filmům. Debutoval hraným filmem Kristova léta (1967). Mezi jeho filmy patří například: Postav dům, pohádka Perinbaba, Post coitum a řada dalších. V roce 2008 byl pod jeho režií uveden do kin film Bathory. Film byl vyhlášen neúspěšnějším filmem desetiletí v České republice a nejúspěšnejším filmem všech dob na Slovensku.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.