Julius Pelikán - Dívenka

Mramor, výška: 24 cm. Signováno Pelikán

Stav: Mírně poškozeno. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 24 cm

o autorovi: 1887-1969
Narodil se v Novém Veselí u Žďáru nad Sázavou. Studoval AVU v Praze u prof. Myslbeka a Štursy. Studijní cestu podnikl do Itálie. Ve své tvorbě se věnoval sochařství a tvorbě medailí. Je autorem desítek pomníků a sochařské výzdoby architektury.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 70 000 Kč

123463. Dívenka
Dražba ukončena:25.09.2024 21:04:25
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:5 000 Kč