Julius Mařák

60759. Skaliska

popis: Kresba, 33x23 cm. Signováno vzadu J. Mařák. Pasparta, sklo.

Pozn.: Pasparta mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1832 - 1899
Narozen v Litomyšli. Studoval gymnázium a vyučoval se u Antonína Dvořáka. Podnikal cesty na Šumavu a do Krkonoš, ze kterých si přivezl mnoho náčrtků a kreseb. Na pražské AVU studoval u prof. Haushofera, poté na akademii v Mnichově studoval krajinářskou malbu u prof. Rottmanna.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 500 000 Kč

dražba ukončena: 30.06.2021 20:37:31

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 300 Kč