Joska Skalník - Vzpomínky I.

Litografie, 43x32 cm. Signováno dole uprostřed tužkou Joska Skalník Číslováno 12/60. Rám, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1948
Malíř, grafik, multimediální tvůrce. Studoval na SUPŠ v Praze užitou grafiku, pracoval jako grafik ve Státním divadelním studiu v Praze, později v Pražském kulturním středisku. Byl kmenovým výtvarníkem v Činoherním klubu Praha, kde také pořádal výtvarné a fotografické výstavy. Stál u zrodu mnoha kulturních organizací a výtvarných sdružení, byl členem kolegia prezidenta Havla, odborný poradce v oblasti kultury. Ve volné tvorbě se věnuje malbě (jednoduchá abstrakce). Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, GHMP, MG v Brně, MU v Olomouci, Považské galerie umení v Žilině a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 000 Kč.

63066. Vzpomínky I.
Dražba ukončena:12.08.2021 21:52:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč limit (12.08.2021 18:30:48) 8232