Kresba, 34x23 cm, signováno vpravo nahoře J. Ženíšek Drážď. 84, rám, zaskleno.
1855, Praha - 1944, Praha
Žák pražské akademie (prof. Lhota). Poté studia i na akademii v Mnichově. Vycestoval do Paříže i Říma. Maloval dívčí hlavy, genrové kompozice a podobizny (Jar. Vrchlický, B. Smetana,...).
Pozn.: Vzadu pozdější přípis z pozůstalosti nakladatele Otty. Reprodukováno ve Zlaté Praze. Papír mírně poškozen.