Josef Wagner - Návrh sochy

Kresba, 26x16 cm. Signováno vpravo uprostřed Vagner 1955. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 49 cm

o autorovi: 1901 – 1957
Sochař, restaurátor, pedagog. Studoval u Q. Kociána na Odborné škole sochařsko-kamenické v Hořicích v Podkrkonoší a na AVU v Praze u profesorů J. Štursy a O. Španiela a u prof. O. Gutfreunda školu stavební plastiky na UMPRUM v Praze. Byl šéfredaktorem Volných směrů, působil jako profesor speciálního ateliéru užitého sochařství na VŠUP v Praze. Od r. 1924 se věnoval také restaurování (sochy M. B. Brauna). Ve volné tvorbě navazoval na lyrickou figuraci J. Štursy. Většinu prací sám tesal do kamene, nejčastěji opuky a pískovce. Byl členem SVU Mánes a České akademie věd a umění. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha dalších významných českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 490 000 Kč.

111860. Návrh sochy
Dražba ukončena:11.02.2024 21:09:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 11.02.2024 21:03:28 12116
500 Kč 11.02.2024 13:50:40 13222