Josef Vyleťal - Felix a Otýlie

Dobový plakát - tisk, 40x30 cm. Značeno dole uprostřed v tisku Josef Vyleťal 1972. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen. Papír v krajích poškozen.

Nejdelší strana: 41 cm

o autorovi: 1940 – 1989
Malíř, grafik, scénograf. Studoval na Fakultě architektury Vysoké školy technické v Bratislavě u prof. J. Kouby a na VŠUP v Praze u prof. A. Hoffmeistera. Pracoval jako scénograf Divadla Na zábradlí v Praze. Věnoval se také plakátové tvorbě, ilustracím, pracím pro architekturu. Jako filmový výtvarník spolupracoval se známými českými režiséry (J. Němec, F. Vláčil, J. Herz). Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách MG v Brně, GVU v Ostravě, GMU v Roudnici n. Labem, AJG v Hluboké n. Vltavou, GMU v Hradci Králové, Národního filmového ústavu a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 400 000 Kč

doporučujeme
119548. Felix a Otýlie
Zbývá:3 dnů, 0 hodin
Konec dražby:07.07.2024 21:21:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:600 Kč

600 Kč 01.07.2024 16:59:17 1331
500 Kč 27.06.2024 17:35:10 5294