Josef Vyleťal - Milostná scéna ze zahrady rozkoší

Olej na sololitu 24x27 cm, signováno vpravo dole J. Vyleťal, rám.

1940, Brno - 1989, Praha
Student architektury Vysoké školy technické v Bratislavě (1957-1960; prof. J. Koula). Poté se vzdělával na VŠUP v Praze (1960-1961; prof. A. Hoffmeister). Věnoval se především figurální tvorbě. Často se zabýval tématem smrti, antickou mytologií a zachycoval motivy beznaděje prolínající se s groteskními představami. Kromě malby tvořil také grafická díla a plakáty. Působil jako scénograf v Divadla Na zábradlí. Vystavoval u nás i v zahraničí (Salzburg, Vídeň, Malmö,...)

Pozn.: Malba mírně poškozena.

3711. Milostná scéna ze zahrady rozkoší
Dražba ukončena:27.01.2016 22:22:00
Vyvolávací cena:4 000 Kč
vydraženo za:34 000 Kč