Josef Václav Myslbek - Lumír a píseň

Pálená hlína, celková výška 60 cm. Neznačeno.

Stav: Poškozeno.

o autorovi: Patřil ke generaci Národního divadla, důležitý také svou pedagogickou činností. Zakladatel českého novodobého sochařství u nás. Studium u Václava Levého - Akademie výtvarných umění v Praze (profesor Josef Matyáš Trenkwald) Dílo: romanticky pojaté výjevy z české historie i monumentální realismus, pomníková tvorba (jezdecká socha Sv. Václava v Praze, architektonické sochařství (Národní divadlo, Palackého most v Praze)

73474. Lumír a píseň
Dražba ukončena:16.03.2022 21:11:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč