Olej na kartonu, 33x43 cm. Signováno vpravo dole J. Ullmann. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 47 cm
Díváme se na velice zajímavou ukázku tvorby Josefa Ullmanna, který byl žákem slavného Julia Mařáka na pražské Akademii. Námětem předloženého díla je zimní krajina s řekou. Vodní hladina určuje střední plán obrazové kompozice, na jejímž pozadí vidíme zasněžené kopce, probíjející se skrz koruny stromů. Obloha se odráží na povrhu řeky a přitahuje divákovu pozornost svou neobvyklou tyrkysovou barevností, kterou podtrhují zdrženlivé modré tóny sněhu a fialové odstíny mraků. Autoru se bezpochyby podařilo předat jedinečnou atmosféru tajemného zimního soumraku, který za chvílí zahálí tma, zůstává však navždy zachycen malířovým štětcem. Tvorba Josefa Ullmanna se stabilně těší vysokému sběratelskému zájmu a je vynikající finanční investicí a akviziční příležitostí.
o autorovi: 1870 - 1922
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč