Nejdelší strana: 81 cm
Olej na kartonu, 50x66 cm. Signováno vpravo dole J. Ullmann. Rám, sklo.
Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Předložená olejomalba je dílem Josefa Ullmanna, žáka slavné krajinářské školy Julia Mařáka na pražské Akademii výtvarných umění. Dílo zobrazuje pohled do zimní krajiny, jejíž dominantu tvoří zasněžená venkovská stavení, u kterých spatřujeme od diváka odvrácenou postavu venkovské dívky v červeném šátku. Paleta malíře je velmi světlá, což dovoluje divákovi se plně ponořit do zimní nálady zobrazeného výjevu. Pastózní nánosy umělcova štětce vytvářejí dynamiku obrazové kompozice. Dílo bezpochyby tvoří kvalitní ukázku tvorby Josefa Ullmanna, která je stabilně vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a doporučujeme jej jako skvělou investicí
o autorovi: 1870 - 1922
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč