Pastel na kartonu, 25x30 cm. Signováno vpravo dole J. Ullmann 1912. Rám, sklo.
Stav: Bez poškození Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu číslo.
Nejdelší strana: 40 cm
Na tomto obraze se Josef Ullmann, velice ceněný český malíř, který prošel krajinářskou školou Julia Mařáka, prezentuje živým, efektním a impresivním zachycením podzimní přírody. K Ullmannovým nepopiratelným přednostem patřil cit pro výběr přirozeně lákavých krajinných výjevů, ale také velmi umné a bytostně malířské zacházení s koloritem anebo vyjádřením prostoru. Kvality autora jsou na předloženém díle ještě podpořeny zvolenou technikou pastelu. V centru divákovy pozornosti se ocitá jásavý baldachýn listoví, které se odívá do teplých barev podzimu. Tuto barevnou složku vyvažuje modrý nádech stínů a barevné podání pozadí, které prosvítá skrze lesní porost. Vyzdvihnout je samozřejmě nutné opravdu krásnou a zkušenou práci s technikou, která plně využívá všech možností zvoleného média. Jde o vysoce hodnotnou práci, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti sběratelské veřejnosti.
o autorovi: 1870 - 1922
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč