Olej na kartonu, 45x66 cm. Signováno vpravo dole J. Ullmann. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 87 cm
Na obraze Rozkvetlá louka za městem Josef Ullmann zůstal věrný svému malířskému přednesu založenému na přímém vztahu ke skutečnosti a impresivní, přesto plně přesvědčivé technice. Na předloženém díle zaznamenal pohled na uhýbající louku, která je posetá rozkvetlými květinami. V pozadí se rýsuje architektura města a táhlý horizont. Výjevu jasně dominuje živé podání přírody s bytostně malířským zachycením vegetace, kterou malíř ztvárnil viditelnými vrstvenými tahy štětce. Zacházení s perspektivou a uvolněný rukopis dodávají výjevu poutavý monumentální dojem. Totéž lze říci o barevnosti založené na hutných odstínech zeleně a okru, které efektně kontrastují s prosvětlenou oblohou. Všechny tyto rysy jasně svědčí o tom, že jde o vyspělé dílo vysoce schopného autora. Hodnota malby bude jistě stoupat.
o autorovi: 1870 - 1922
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč