Josef Ullmann - Na hadích kamenech

Olej na kartonu, 30x35 cm. Signováno vpravo dole Ullmann Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 46 cm

Josef Ullmann se právem řadí mezi reprezentativní představitele domácí krajinářské školy a jeho osobitý malířský projev sledujeme na předložené olejomalbě. Kompozici překlenuje volně projednaná louka, nad kterou se otevírá jasná obloha. Spontánními nánosy štětcem autor klade barvu na plochu a dynamizuje obrazový prostor. Bohatá škála sytých zelených tónů souzní s jemným okrem a modrými valéry nebe. Jedná se o vysek z krajiny provedený s velkým citem pro zobrazení přírody a zprostředkování její poetiky. Vysoká výtvarná hodnota činí z tohoto díla působivou ukázku tvorby Josefa Ullmanna, žáka slavného Julia Mařáka.

o autorovi: 1870 - 1922

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
121237. Na hadích kamenech
Dražba ukončena:28.08.2024 20:36:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč