Josef Treuchel - Ze Zděchova

Olej na sololitu, 60x80 cm. Signováno vpravo dole J. Treuchel. Rámováno.

Nejdelší strana: 93 cm

o autorovi: 1925 – 1990
Malíř, studoval krajinomalbu na pražské AVU u prof. Nejedlého, Pelce a Rady, v jehož ateliéru studoval i čestný rok. Specializoval se na krajinomalbu, výjimečně zachytil žánrový motiv s figurální stafáží. Vyhledával motivy v Beskydech a okolí rodné Kopřivnice. Vytvářel též art protisy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

114740. Ze Zděchova
Dražba ukončena:21.04.2024 20:32:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 000 Kč