Josef Syrový - Děvčátko z Bretaně

Olej na plátně, 73x92 cm. Signováno vpravo dole J. Syrový 1928. Rámováno.

Nejdelší strana: 102 cm

o autorovi: 1879 – 1956
Malíř. Studoval na UMPRUM v Praze u V. Brožíka a na AVU v Praze u V. Hynaise, poté u K. Marra v Mnichově a u J. Humberta v Paříži, kde žil delší dobu. Maloval prostředí Paříže, ale také krajinu Bretaně, mariny, rybářské a venkovské náměty. Vystavoval na Salonech v Paříži, samostatně i v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

76014. Děvčátko z Bretaně
Dražba ukončena:28.04.2022 22:06:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč